menu

O nás

Myšlenka založit spolek Srdce na pravém místě se zrodila koncem roku 2014. V roce 2015 jsme oficiálně začali podporovat rodiny s handicapovanými dětmi. Silný pro nás byl hned první příběh Adélky Petříkové, která s bráškou Tadeáškem a maminkou Broňkou procházela těžkou rodinnou zkouškou. Nabídli jsme jim, aby začali bydlet u nás v domě.

Díky tomuto téměř čtyřletému soužití jsme nakoukli pod pokličku toho, jaké situace musí rodiče zdravotně znevýhodněných dětí neustále řešit. Spolek navázal spolupráci například s Nadací Malý Noe, platformou Donio nebo s nadačním fondem Sport Hradec Cup.

Mezi největší akce spolku patří online sportovní výzvy, kde se zaměřujeme na zdravý pohyb a zároveň podporu dětí. Nejčastěji spolupracujeme s firmami, které umí zapojit svoje zaměstnance do našich sportovních aktivit. Oslovujeme ale i širokou veřejnost. Zatím jsme odzkoušeli několikrát krokovací výzvu, cyklovýzvu a švihadlovou výzvu.

Vážíme si spolupráce s lidmi, kteří pořádají svoje společenské, kulturní a sportovní akce, ze které si odnášíme jako partneři šeky s významnými finančními dary. Za zmínku stojí naše kamarádské vztahy s Tomášem a Markem Vaněčkovými ze Švihej, fotbalistou Jakubem Jugasem nebo fotografkou Míšou Glückovou.

Díky společnému úsilí jsme vytvořili pevné základy pro myšlenku, kterou je vybudování zdravotnického zařízení pro handicapované děti.

srdce na pravém místě
Použijte hashtag #kilometrypomahaji a přidejte se do našeho feedu!
předchozí
následující